Офіційний веб - портал Семенівської міської ради
Семенівського району Чернігівської області
 РОЗДIЛИ ПОРТАЛУ
 Місцева символіка
 Міський голова
 Міська рада
 Виконавчий комітет
 Рішення виконкому
 Історія та сучасність міста
 Нормативні документи
 Регуляторна діяльність
 Рішення сесій
 Комунальне господарство
 Бюджет
 Державні закупівлі
 Міська рада інформує
 КРУ інформує
 Інспекція праці інформує
 Туризм
 Контакти


ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ «ПРО СТАН ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕМЕНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ У 2012 РОЦІ»


Шановні жителі міста Семенівка та села Кути!

         Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено необхідність щорічного звіту міського голови, як головної посадової особи місцевого самоврядування, перед жителями територіальної громади про результати роботи за звітний період.
         Тому вважаю за необхідне проінформувати на сторінках сайту міської ради та районної газети моїх земляків про те, над чим працювала міська рада та її комунальні установи та підприємства у 2012 році.

Міська рада та міське господарство

         Територія міської ради – 15407 га. В тому числі: земель державної власності – 1962га, земель комунальної власності – 13367 га, земель приватної власності – 78 га, земель запасу – 478 га, земель резерву – 378 га. Площа міста Семенівка 658 га.
         За даними районного управління статистики станом на 1 січня 2012 року наявне населення міста Семенівка складало разом 8507 жителів. В тому числі – 3895 чоловіків (41%). 4596 жінок (59% від кількості населення). В місті Семенівка живе 8350 жителів. З них за віком: до 30 років – 2799 жителів, або 33%. В тому числі дітей дошкільного віку – 461 (5% від загальної кількості жителів міста), дітей шкільного віку – 1010 (12%), людей віком від 30 до 60 років – 3769 (44%), людей пенсійного віку – 3194 (38%).
         Населення міста живе у 3693 приватних будинках (дворах) та 400 квартирах багатоповерхових будинків. На Кутах зареєстровано 57 дворів, 139 жителів. Зі 139 жителів Кутів – 33 віком до 30 років, в тому числі: дітей дошкільного віку 12, людей віком від 30 до 60 років – 42, громадян пенсійного віку – 64.
         До об’єктів комунальної власності Семенівської територіальної громади, управління якими здійснює міська рада та які утримуються за кошти міського бюджету, відносяться 3 міських комунальних дитячих дошкільних заклади, Кутівський та 2 міських клуби, 70 км міських автошляхів, 62 км мереж вуличного освітлення міста Семенівка, міський парк площею 14 га, 12 кладовищ, розташованих в місті, загальної площею 13 га, пам’ятники та малі архітектурні форми, розташовані в міському парку.
         Об’єктами комунальної власності міської ради є системи водопостачання населення міста, яка включає систему міського водогону довжиною 33 км, 5 артезіанських свердловин, 3 водонапірних башти. Воду з міського водогону отримує 2400 абонентів, більше 5200 жителів міста. Інші жителі користуються водою з 137 шахтних колодязів.
         Міська система водовідведення (каналізація) включає в себе комплекс міських очисних споруд, 2 каналізаційно-насосних станції, 6,6 км каналізаційних трубопроводів. Експлуатацію та обслуговування системи міського водогону та водовідведення, а також утримання міського полігону твердих побутових відходів, розташованого за містом, здійснює комунальне підприємство міської ради «Ревна» за кошти, отримані від споживачів за надані послуги.
         До міської комунальної власності також належать 3 теплових котельні, які опалюють багатоповерхові будинки в центрі міста, приміщення дитсадка № 6 «Сонечко», Семенівської гімназії, 4,2 км міських тепломереж. Система теплопостачання міста обслуговується ВАТ «Облтеплокомуненерго» на умовах оренди, за кошти які підприємство отримує за свої послуги.
         Власністю міської ради є міський ринок. Організацією ринкової торгівлі в місті займається комунальне підприємство міської ради «Міський ринок». В комунальних бюджетних установах та комунальних підприємствах міської ради працює більше 200 працівників різних спеціальностей та професій.

Структура та завдання міської ради

         Міська рада є органом місцевого самоврядування жителів територіальної громади міста Семенівка та села Кути. Повноваження міської ради визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами та законодавчими актами і передбачають здійснення 55 різних видів діяльності, які регулюють та забезпечують організацію життєдіяльності людей та підвідомчі території.
         Семенівська міська рада, як орган місцевого самоврядування, має декілька організаційних рівнів.
         Міський голова, який обирається жителями міста, очолює апарат міської ради з 15 штатних працівників, очолює виконком, головує на сесіях міської ради, є головною посадовою особою органу місцевого самоврядування. Штатні працівники міської ради є посадовими особами органу місцевого самоврядування, кожен з них відповідає за чітко визначений напрямок роботи міської ради згідно своїх функціональних обов’язків. Працівниками апарату міської ради готуються проекти рішень засідань виконкомів та сесій міської ради, здійснюється цілий перелік інших службових обов’язків та повноважень. Вони несуть персональну відповідальність за якість виконаних робіт.
         Міська рада, як представницький орган Семенівської міської територіальної громади, складається з міського голови та депутатів міської ради, які обираються виборцями міської громади. Депутати працюють на громадських засадах, головна форма роботи депутатів – участь в сесійних засіданнях міської ради та в роботі постійних депутатських комісій. 31 жовтня 2010 року на виборах до міської ради 6-го скликання виборцями обрано 30 депутатів міської ради. 11 депутатів члени Партії Регіонів, 6 – партії «Батьківщина», 4 – «Сильна Україна», 3 – Народної Партії, 3 – Комуністичної партії, 3 – Соціалістичної партії. 20 депутатів має вищу освіту, 6 середню-спеціальну, 4 – середню. 2 депутати молодше 30 років, 27 мають вік від 30 до 60 років, 1 старше 60 років. За родом діяльності 6 депутатів – це працівники підприємств промисловості, зв’язку, транспорту, будівництва, 2 – житлово-комунального господарства, 3 – охорони здоров’я, 5 – освіта та культура, 2 – органи місцевого самоврядування, 1 – працівник райдержадміністрації, 2 пенсіонери, 1 безробітний, 1 працівник РВ УМВС, 7 приватних підприємців.
         Кожен з депутатів входить до складу однієї з 5 депутатських комісій міської ради: з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів; з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства; з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді та спорту; з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності та правопорядку; з питань соціального захисту та у справах ветеранів.
         За 2012 рік проведено 10 сесій міської ради, на яких розглянуто 117 питань та прийнято 113 рішень з різних аспектів життєдіяльності міської територіальної громади.
         З яких: 7 – про соціально-економічний розвиток міської ради; 13 – про міський бюджет; 77 – з земельних питань; 13 – з питань експлуатації об’єктів комунальної власності та житлово-комунального господарства; 2 – про соціальний захист; та інші. Депутати міської ради беруть активну участь в засіданнях сесій міської ради, в роботі постійних депутатських комісій.
         По мірі можливостей намагаються допомогти жителям Семенівської територіальної громади у вирішенні проблем, з якими вони звертаються до депутатів. Це і виїзди на розгляд земельних спорів і надання організаційної допомоги у роботі міської ради по розвитку вуличного освітлення, у донесенні проблем жителів окремих вулиць, тощо.
         Постійним робочим органом міської ради є виконавчий комітет міської ради. До його складу входить 10 чоловік. У 2012 році було проведено 12 засідань виконкому /1 раз на місяць/. На них було розглянуто 134 питання та прийнято 134 рішення. На засіданнях виконкому міської ради затверджується та розглядається стан виконання плану соціально-економічного розвитку міської ради, вирішуються питання узаконення об’єктів будівництва, визнання права власності громадян на нерухоме майно, затвердження заходів по благоустрою міста, розглядаються подання підприємців, що надають у місті житлово-комунальні послуги щодо перегляду тарифів на їхні послуги, заслуховуються звіти керівників підприємств і організацій міської комунальної власності про фінансово-господарську діяльність підвідомчих підприємств, про постанову та зняття з квартирного обліку, приватизація житла та інші важливі питання.
         Робота міської рад носить плановий характер. План соціально-економічного розвитку міста Семенівка та Семенівської міської ради, плани роботи виконкому міської ради, роботи комунальних підприємств міської ради складаються на рік, квартал, місяць плани роботи складаються виходячи з прописаних в законодавстві завдань міської ради, як органу місцевого самоврядування Семенівської територіальної громади, з врахуванням поточних проблем, пропозицій міського голови, працівників апарату міської ради, керівників комунальних підприємств, депутатів і членів виконкому міської ради, рекомендацій райдержадміністрації та районної ради, потреб жителів міста.
         Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова очолює виконком, головує на сесіях міської ради. Формує та затверджує перелік питань, які виносяться на розгляд сесійних засідань та засідань виконкому, включаються до плану соціально-економічного розвитку та плану роботи міської ради. Відповідають за розробку питань, які виносяться на розгляд сесії та виконкому і включаються до плану роботи міської ради працівника апарату міської ради згідно своїх посадових обов’язків. Керівники комунальних підприємств міської ради несуть персональну відповідальність перед міською радою та міським головою за свою професійну діяльність, за стан роботи ввірених ним міських комунальних підприємств.
         Працівники апарату міської ради є посадовими особами місцевого самоврядування. Для того, щоб відповідати вимогам часу, для них проводяться на рівні району та області професійні навчання, курси підвищення кваліфікації. У 2012 році в апараті міської ради відбулися значні кадрові зміни. Вийшли на пенсію головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера, виїхав в інше місто спеціаліст з питань житлово-комунального господарства. Був оголошений конкурс на заміщення вакантних посад. Зараз всі посади в апараті міської ради укомплектовані. Всі посадові особи місцевого самоврядування мають вищу освіту. Середній вік працівників міської ради 40 років. 5 з 14 працівників міської ради – молодь віком до 30 років, 4 працівники мають вік 31 – 50 років, 4 працівники мають вік 50 – 55 років. 2 працівника міської ради навчаються в вищих навчальних закладах.

Фінансово-господарська діяльність міської ради

         Фінансовою основою господарської діяльності міської ради є міський бюджет. Доходна та видаткова частина міського бюджету розраховується виходячи з мінімальних потреб міської ради на основі, так званого, формульного підходу, затвердженого Кабінетом Міністрів України, який враховує кількість наявного населення на території певної адміністративно-територіальної одиниці та кількість наявних бюджетних установ, які утримуються за рахунок місцевого бюджету. Бюджет міської ради формується на основі Бюджетного кодексу України, Закону про державний бюджет на 2012 рік та інших нормативних документів. Для наповнення місцевих бюджетів у 2012 році за нами було закріплено законодавчого надходження від 5 місцевих податків і зборів. Крім того, недостаючі кошти на виконання делегованих державою функцій, місцевим бюджетам нижчих рівнів /до яких відноситься бюджет Семенівської міської ради/державою компенсується через надання державних інвестицій і дотацій. Вони надаються за принципом: з державного бюджету – обласним бюджетам, з обласного бюджету – районним, з районного бюджету – міському та сільським бюджетам. Контрольні цифри міського бюджету доводяться міській раді фінансовим відділом райдержадміністрації.
         За 2012 рік загальна сумі доходів міського бюджету склала 3705730 гривень. План по доходам за 2012 рік по загальному фонду був виконаний на 89,1%, по спеціальному фонду – на 95,5%. Загальна сума видатків міського бюджету за 2012 рік склала 4396955 гривень.
         З загальної суми міських видатків за галузевою структурою кошти були витрачені згідно бюджетних призначень наступним чином:
         - на утримання 3-х міських комунальних дитсадків «Сонечко», «Яблунька», «Лісовичок» - 3479829 гривень, або 79% всіх видатків міської ради;
         - на утримання Піщанського, Комінтернівського та Кутівського будинків культури – 165361 гривень, або 3,7% видатків міського бюджету;
         - на утримання та організацію роботи міської ради – 491967 гривень, або 11% міського бюджету;
         - на утримання вуличної мережі освітлення міста – всі роботи з благоустрою міста – 227871 гривень, або 5% міського бюджету;
         - на проведення загальноміських святкових заходів /Новий рік, Проводи зими, День Перемоги, День міста та інші/ - 14703 гривні.
         За функціональною структурою видатки по загальному фонду міського бюджету в 2012 році по всім галузям витрачалися таким чином:
         - на виплату заробітної плати працівників міської ради, дитячих садків, клубів, працівників з благоустрою було направлено 82% від усіх видатків міського бюджету;
         - на оплату енергоносіїв, опалення, водопостачання та водовідведення було витрачено 11% всіх видатків міського бюджету;
         - на інші видатки: придбання матеріалів, обладнання, інвентар»я, проведення ремонтних робіт – 7% всіх бюджетних призначень.
         При формуванні бюджету 2012 року бюджетні призначення були закладені не в повному обсязі на 12 місяців, а на 9-11 місяців. Потім, на протязі року, бюджетні призначення уточнювалися, до міського бюджету вносилися зміни, бюджет отримував недостаючі кошти через державні дотації. В зв’язку з тим, що кількість власних бюджетних надходжень міського бюджету не забезпечувала в повному обсязі необхідні видатки на виплату зарплати працівникам дитячих садків, клубів, міської ради та проплати платежів за комунальні послуги, з лютого по листопад 2012 року міська рада брала короткочасні безвідсоткові грошові позички у Чернігівському обласному казначействі. На проплату позичок постійно витрачалося 80 – 100% місячних надходжень грошових коштів до міського бюджету. За рахунок позичок в лютому – жовтні зарплати працівникам підвідомчих бюджетних установ міської ради виплачувалася більш-менш вчасно. В листопаді – грудні, через неможливість оформлення позички, недостатню кількість власних коштів, затримкою в отриманні державної дотації виникали затримки з виплати зарплати, які були вирівняні наприкінці року за рахунок державної дотації.
         Можливості міського бюджету в 2012 році були вкрай обмежені. Через недостатність коштів у 2013 рік перейшла частина боргів 2012 фінансового року. Крім того, з вересня по кінець грудня 2012 року управління державного казначейства у Семенівському районі, яке здійснює банківське обслуговування міської ради та міського бюджету, незважаючи на наявність коштів на поточних рахунках міської ради, проводило проплати платежів міської ради тільки по захищеним статтям видатків – виплаті зарплати та розрахункам за енергоносії та харчування дітей, очистку доріг від снігу. По іншим видам видатків проплата коштів не проводилася. Внаслідок цього міська рада не змогла розрахуватися з підприємствами – партнерами за відпущені товари та надані послуги, проплатити заплановані придбання товарів та послуги. Нормальна господарська діяльність міської ради та підвідомчих бюджетних установ була фактично заблокована. Внаслідок цього 348553 гривні платежів з загального фонду та біля 200000 гривень платежів з бюджету розвитку не були проплачені в минулому році, ця заборгованість перейшла на новий фінансовий рік.
         За кошти бюджету розвитку міського бюджету, які можна витрачати лише на капітальні видатки, у 2012 році, за рішеннями сесії міської ради, 116 тисяч гривень було перераховано у статутний фонд комунального підприємства міської ради «Ревна» для зміцнення матеріальної бази підприємства. За 90 тисяч гривень з цих коштів КП «Ревна» придбало новий насос для міської каналізаційно-насосної станції, розташованої біля школи № 1 та нову повітрянодухову установку для міських очисних споруд. 26000 гривень КП «Ревна» передавалося для придбання тракторного причепу для вивезення сміття з багатоповерхових будинків. 60000 гривень було витрачено з бюджету розвитку на придбання для потреб міської ради автомобіля «ЗАЗ Сенс». Автомобіль «Волга ГАЗ 24» 1991 року випуску був переданий за рішенням сесії міської ради для експлуатації в комунальне підприємство «Ревна».
         За кошти бюджету розвитку в 2012 році для дитячих садків «Лісовичок» та «Сонечко» було придбано 2 ноутбуки, цифровий фотоапарат, облучатель пересувний, 2 пилососи, бензокоса. Для Піщанського Будинку культури було придбано та встановлено новий твердопаливний котел «Данко». За кошти бюджету розвитку розроблялася та перераховувалась проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт та будівництво нових об’єктів житлово-комунального господарства міста Семенівка, проплачувалося проведення її державної експертизи.

Робота міських дитячих дошкільних закладів

         В 3-х міських комунальних дитячих закладах «Сонечко», «Яблунька», «Лісовичок» виховується ____дітей дошкільного віку. В тому числі в дитсадку «Сонечко» ___ дітей, «Лісовичку» – 38 дітей, «Яблунці» – 32 дитини. На утримання дитсадків в 2012 році витрачено 79% від усіх бюджетних коштів міської ради. Тому зупинюся на роботі дитячих садків більш детально.

Загальна характеристика ДНЗ № 6 «Сонечко»

         ДНЗ №6 “Сонечко” функціонує з 1986 року за адресою: вул. Б. Хмельницького, 8. м. Семенівка, Чернігівської області. Проектна потужність при будівництві 280 місць. Згідно Закону України „Про дошкільну освіту” та вимог, що регламентовані в Статуті, ДНЗ розрахований на 223 місця. Згідно нормативної наповнюваності – 214 місць. ДНЗ працює за 10,5 - годинним режимом, 5 днів на тиждень.
         В ДНЗ працює 70 працівників, з них 30 педагогічних працівників, 16 помічників вихователя, 6 кухарів, 2 медсестри.
         В закладі у наявності:
         - 8 кабінетів, 12 групових приміщень, харчоблок, пральня, музична зала;
         - система приміщень дитячого садка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам для забезпечення працездатності, правильного фізичного та розумового розвитку дошкільників;
         - для всебічного розвитку дітей в методичному кабінеті у наявності необхідна література – методична, художня; навчальні посібники та дидактичні іграшки для дітей, наочно-демонстраційний матеріал.

Режим роботи ДНЗ № 6 «Сонечко»

         ДНЗ працює п’ять днів на тиждень з двома вихідними (субота, неділя) за 10,5-годинним режимом з 8,5 до 18,00.
         Режим дня в закладі установлено у відповідності з віковими особливостями дітей та сприяє їх гармонійному розвитку.
         Режим роботи груп та начальне навантаження визначаються Статутом ДНЗ та не перевищують норми допустимих навантажень, що визначені на основі рекомендації органів охорони здоров’я та відповідними вимогами державного освітнього стандарту.

Виконані ремонтні роботи та придбання по ДНЗ № 6 «Сонечко» за 2012 р.

         За кошти міського бюджету міська рада та колектив ДНЗ № 6 «Сонечко» постійно працює над розвитком матеріально-технічної бази для перебування дітей дошкільного віку.
         Протягом 2011-2012 років з дошкільному закладі проведено ремонт всіх критих павільонів на групових майданчиках, ремонт опалювальної системи, встановлено електроводонагрівачі у всіх групах та на харчоблоці, проведено фарбування у всіх приміщеннях. Роботи проводились власними силами.
         За рахунок бюджетних асигнувань придбано комп’ютер, мотокосилку, столовий та кухонний посуд, 2 пилососи, бактерицидний опромінювач. Отримано від батьків у вигляді подарунків і оприбутковано портьєри у 3 групи, килими у 2 групи.
         Влітку 2012 року придбано за бюджетні асигнування шпалери для оклеювання 4 групових приміщень на суму 2,6 тис. грн.
         В ДНЗ № 6 «Сонечко» в поточному році виховувалось 234 дитина (219 дітей у минулому році).
         У 2012 році із 12 груп:
         - груп раннього віку – 2;
         - дошкільних груп – 8;
         - логопедичних груп – 2.
         Групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно – гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних закладах з урахуванням побажань батьків.

Організація харчування

         На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних закладах, затвердженої наказом МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 р. № 298/227, Постанови Кабміну України від 22.11.2005 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» у дошкільному закладі організоване триразове гаряче харчування дітей.
         Відповідальність за організацію харчування несе завідуючий дошкільним закладом. Контроль за якістю харчування покладений на старшу медичну сестру.
         Для контролю за виконанням натуральних норм старшою медсестрою ведеться журнал обліку.
         Бюджетом передбачено вартість харчування однієї дитини в день 10 грн.

Про роботу ДНЗ № 5 «Лісовичок»

         Дошкільний навчальний заклад №5 «Лісовичок» відвідує 38 дітей. В закладі працює дві різновікові групи, ясельно-молодша, діти віком 2-4 роки і середньо-старша, діти віком 4-6 років.
         В ДНЗ працює 16 працівників, з них 5 педагогічні працівники, 11 – обслуговуючий персонал. Зі всіх працівників 12 осіб працюють на повний робочий день.
         На протязі 2012 року на базі ЧОІППО 2 педагогічних працівники закладу пройшли курси підвищення кваліфікації.
         На базі закладу був проведений районний педагогічний семінар, методоб’єднання.
         На протязі року покращилась матеріальна та технічна база закладу. Була придбана комп’ютарна техніка, фотоапарат та проведений інтернет, загальна сума яких складає 6263 грн. З них ноутбук – 4080 грн, принтер з комплектом картриджей – 1013 грн, модем – 202 грн., фотоапарат – 968 гр.
         Для середньо-старшої групи були придбані 15 стільчиків на суму 1500 грн. На суму 500 грн. були придбані канцелярські товари, калькулятори, дитячі енциклопедії та пазли.
         В серпні був проведений косметичний ремонт на суму 3000 грн. На майданчику закладу була поремантована підлога центрального входу, пісочниця, двері дахових лазів, пофарбовано спортивне та ігрове обладнання, побудований навіс для дров, утеплена теплотраса. В групах пофарбована підлога, замінено 2 віконних скла.
         До початку нового навчального року був придбаний новий посуд на суму 400 грн, праска – 180 грн., завезено 100 м.к. дров для опалення.
         В грудні 2012 року була поновлена огорожа дитячого майданчика.

Про роботу ДНЗ № 3 «Яблунька»

         Дошкільний навчальний заклад № 3 «Яблунька» збудований у 1968 році. Знаходиться за адресою: м. Семенівка, вул. Новоселиця, № 32. підпорядковується Семенівській міській раді. Проектна потужність закладу – 44 місця. Дошкільний заклад має типове приміщення. Режим роботи закладу п’ятиденний. Початок роботи о 7.30 – закінчення роботи – о 18.00.
         У закладі функціонують 2 різновікові групи - діти віком від 1,5 до 6 років. Протягом року заклад відвідувало 32 вихованці. В дитсадку працюють 3 вихователі – двоє з них мають вищу відповідну освіту; музичний керівник та старша медична сестра працюють на 0,5 ставки. 7 чоловік обслуговуючого персоналу, троє на 0,5 ставки.
         Під час ремонтних робіт перекрито дах пральні, проведено ремонтні роботи всередині пральні /підшито стелю арголітом, замінено проводку, пофарбовано стіни, стелю/. В коридорі основного приміщення підшито пластиком стелю, підключено лампи денного освітлення в коридорі та в старшій різновіковій групі. Зроблено ремонт в кабінеті завідувача.
         На проведення робіт витрачено 1796 гривень із міського бюджету та 3774 гривень за кошти «Семенівка – Агро». У жовтні придбано морозильну камеру «Атлант» - 3467 гривень за спонсорські кошти «Семенівка – Агро».

Роботи з благоустрою міста

         Бригадою електриків міської ради на протязі року було забезпечено роботу системи вуличного освітлення загальною протяжністю біля 70 км. За кошти міського бюджету проплачувалися спожита електроенергія, роботи по ремонту і розширенню мережі вуличного освітлення, було відремонтовано і встановлено 22 ліхтарі по вулицях Ш.План – 2, Красна – 1, Кайдашівка – 1, гімназія – 1, рай лікарня – 1. проведено заміну ламп у 80 ліхтарів, встановлено 1 щит керування. 20 ліхтарів, придбаних за депутатські кошти депутата обласної ради Е.В.Асмаковського, встановлено бригадою електриків міської ради по вулицях Прохоровщина – 2, Мирошниківка – 5, Пряма – 2, провулок Зелений – 2, Новоселиця – 8, Колгоспна – 1. проведено поточний огляд і ремонт обладнання.
         Міською радою на протязі року проводилася робота з благоустрою міста Семенівка. На всі види робіт з благоустрою міста, проведені на протязі 2012 року, було витрачено 222871 гривні з міського бюджету /включаючи кошти на утримання вуличної системи освітлення/. Це в 2 рази менше, ніж у 2010 році. В зв’язку з недостатністю коштів міського бюджету на благоустрій, міською радою було укладено Угоду з районним центром зайнятості на організацію громадських робіт з благоустрою міста силами людей, які стоять на обліку в центрі зайнятості як безробітні. На ці цілі районним центром зайнятості в міський бюджет було перераховано 90 тисяч гривень. За ці кошти було створено 42 робочих місця.
         На протязі року бригадою з благоустрою міста, за кошти міського бюджету, коштів районного центру зайнятості та спонсорські кошти, перераховані до міського бюджету підприємством «Семенівка – Агро», проводилися роботи по прибиранню та благоустрою міського парку, вулиць міста, 12 міських кладовищ, ремонту міських автошляхів, ремонтних робіт в дитячих садках «Лісовичок» та «Яблунька», ремонту котельної Піщанського Будинку культури, ремонту мостів через річку Ревна в районі вулиці Мирошниківка, посипку тротуарів пісчано-сольовою сумішшю в центрі міста в зимовий період, виготовлено та встановлено 7 поклонних хрестів на в’їздах в місто Семенівку, відремонтовано по вулицях Ш.План, орса, Кочуково, Приозерна 8 колодязів, відремонтовано дитячий майданчик біля п’ятиповерхових будинків, всі пам’ятники та малі архітектурні форми, розташовані в міському парку. Проводилося збирання сміття на приміських пляжах в урочищі Козакево та річці Ревна біля криниці Риково. Прибирання території біля криниці в урочищі Риково, ряд інших робіт.
         На протязі минулого року міською радою велася робота по ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. За кошти міського бюджету силами техніки ПАТ «Семенівка Райагрохім» впорядкувалися несанкціоновані сміттєзвалища на околицях міста Семенівка в урочищі расо лов Рівчак, в районі райавтодору, за вулицями Пряма, Сенько, Б.Хмельницького, біля «Райсільгосптехніки», «Райагрохіму», урочищі Козакево», за вулицею Приозерна.
         За кошти обласного бюджету та 16 тисяч гривень, перерахованих у 2011 році за участю обласних та районних державних адміністрацій, було вивезено більше 20 тон застарілих ядохімікатів з хімскладів Райагрохіму та «Семенівка – Агро», розташованих на території міста.
         Внаслідок роботи, проведеної спільно міською радою та комунальним підприємством «Ревна», було створено організаційні умови і розпочато з квітня 2012 року роботу по наданню КП «Ревна» платних послуг по вивезенню твердих побутових відходів з приватного житлового фонду міста. Зараз цією послугою користується біля 100 домогосподарств. З травня 2012 року КП «Ревна» почало надавати послуги по вивезенню твердих побутових відходів з багатоквартирних будинків міста.

Утримання міських доріг

         За 2012 рік на утримання 70 км міських автодоріг у міському бюджеті було закладено 79430 гривень, витрачено 69079 гривень. Заборгованість на 01.01.2013 року за виконані роботи склала 9336 гривень. За ці кошти міською радою були організовані роботи по утриманню доріг в зимовий період /січень – березень, листопад – грудень/ розчистку від снігу всіх вулиць міста, під’їзду до кладовищ, провулків, посипка протиожеледною пісчано-сольовою сумішшю центра міста та головних транспортних магістралей – вулиць Б.Хмельницького, Сенько. Підрядними організаціями на утримання міських автошляхів в зимовий період 2012 року міська рада наймала ПАТ «Райагрохім», Семенівську дільницю Райавтодору, ПП Дюба М.В. /у 1 півріччі/.
         В теплий період року міською радою, за кошти міського бюджету, силами працівників Райавтодору було проведено на 20000 гривень ямковий ремонт доріг по вулицях Червона Площа, Б. Хмельницького, Центральна, Замістя. Силами бригади з благоустрою міста проведено ямковий ремонт доріг по вулицях Пряма, Самойловича, 2-й провулок Центральний, Б. Хмельницького, Ш. План.
         Встановлено 10 дорожніх знаків. Через крайню недостатність коштів на утримання міських доріг в міському бюджеті обсяг робіт по ремонту та утриманню міських автошляхів був і залишається вкрай обмеженим. Якщо разове очищення вулиць міста від снігу складає 5000 гривень, разова посипка центральних вулиць та центра міста складає 3,5 тисяч гривень. Порівнявши з цифрами призначень на рік, легко порахувати, на скільки чисток хвате цих грошей.
         З метою залучення на капітальний ремонт міських автошліхів з обласного та державного бюджету у 2012 році за кошти бюджету розвитку було проведено перерахунок та державну експертизу проектно-кошторисної документації на капремонт дороги по вулицях Шкільна та Сенько. Документація була здана міськрадою до управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації. По них був проведений тендер. При сприянні голів районної та обласної державної адміністрацій на капремонт цих доріг було виділено перший транш коштів з обласного бюджету – 780 тисяч гривень на капремонт дороги по вулиці Сенько та 180 тисяч гривень на капремонт дороги по вулиці Шкільна біля гімназії.
         Міською радою спільно з райдержадміністрацією ведеться робота по залученню коштів на продовження запланованих в проектних документаціях робіт по цим вулицям у 2013 році.

Надання адміністративних послуг

         Одне з головних завдань міської ради – це щоденне надання жителям міста Семенівка та села Кути різних адміністративних послуг. Це 14 видів різних довідок, необхідних людям для отримання пільг та субсидій, соціальних виплат, оформлення на пенсію, реалізацію вирощеної сільськогосподарської продукції, різних видів дозволів, врегулювання земельних суперечок, звернення громадян, тощо.
         За 12 місяців минулого року було видано 8700 довідок жителям міста Семенівка та села кути.
         За рік на адресу міської ради надійшло 417 листів, відношень, звернень та клопотань з різних організацій міста, району, області, від фізичних осіб. Всі вони були опрацьовані, на всі були дані відповіді.
         За 12 місяців минулого року надійшло 442 письмових та усних звернень громадян. З них 410 клопотань, 13 скарг, 23 колективних звернення. В них було порушено 459 питань. В тому числі з земельних питань – 101, транспорту і зв’язку – 16, будівництва та екології – 26, податкової політики – 15, соціального захисту – 56, зарплати – 25, комунального господарства – 58, з питань охорони дитинства – 19. всі звернення були опрацьовані на надані відповіді.
         На протязі року міською радою проводилися тендерні закупівлі теплової та електроенергії на загальну суму 336 тисяч гривень. Члени тендерного комітету міської ради пройшли фахове навчання та отримали сертифікати.
         Адмінкомісією міської ради розглянуто 7 протоколів на правопорушників. По 6-ти протоколам винесено постанови про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну суму 1870 гривень.
         На квартирному обліку міської ради перебуває 120 осіб. У 2012 році була розпочата робота по перереєстрації таких осіб. На протязі року фахівцями міської ради оформлено та видано свідоцтва про право власності на майновий пай на 16 осіб, на загальну суму вартості майнових паїв у 15 тисяч гривень.
         За рік працівниками міськради було видано громадянам та організаціям 34 ордера на видалення зелених насаджень. Було розглянуто 3 заяви про відключення квартир від мереж централізованого опалення.
         Фахівці міської ради на протязі року брали участь у розгляді судових справ у судах різних інстанцій, захищаючи інтереси міської ради та жителів міста.

Землевпорядна діяльність

         За 2012 рік до Семенівської міської ради надійшло 285 заяв від громадян м. Семенівка та підприємств з питань землевпорядкування та землеустрою. З них про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку – 160 від громадян міста:
         - про надання дозволів на розробку проектів відведення земельних ділянок в м. Семенівка – 3 заяви на загальну площу 5000 м2;
         - про надання дозволів на розробку звіту експертної грошової оцінки земельних ділянок для продажу – 3 заяви;
         - надано дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою для передачі земельних ділянок в оренду на 5 років – 14 заяв;
         - про затвердження технічної документації про безоплатну передачу у власність земельних ділянок громадянам та видачу державних актів на право приватної власності – 87 заяв;
         - надано дозволів на виготовлення технічної документації по відновленню меж земельних ділянок в м. Семенівка – 11 заяв.
         Погоджено 4 проекти із землеустрою щодо відведення земельних ділянок:
         - про надання дозволів на розробку проектів зміни цільового призначення – 3 заяви;
         - заключено 50 додаткових угод до договорів оренди землі;
         - заключено 25 нових договорів на оренду землі;
         - перезаключено 5 договорів оренди землі;
         - надано дозвіл на грошову оцінку міста Семенівка Чернігівської області та затверджено.
         У 2012 році за кошти обласного бюджету Чернігівським інститутом землеустрою було розроблено документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Семенівки. Це дасть користь кожному жителю міста, буде сприяти покращенню надходжень коштів до міського бюджету.
         Провідним спеціалістом з питань житлово-комунального господарства та будівництва було опрацьовано 26 заяв жителів міста з відповідних питань, підготовлено 49 звітів у різні інстанції з питань будівництва, тендерних закупівель, прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію.
         За рік було підготовлено та прийнято рішення виконкому міської ради на оформлення права власності на будівлі, погодження прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва 132 жителями Семенівки та Кутів.
         На протязі року проведено значний обсяг роботи по організації та супроводженню процесу розробки проектно-кошторисної документації, яку міська рада замовляла проектним організаціям по 6 об’єктам міської комунальної власності, від збору вихідних даних на проектування до здачі об’єктів в експлуатацію.
         На протязі року міською радою проведено 8 засідань міжвідомчих комісій з питань роботи міського ринку, безгосподарного майна, відключення від мереж центрального опалення, екології, протиепідемічної та протиепізоотичної.

Робота з військового обліку

         Протягом 2012 року на військовий облік було прийнято: в зв’язку зі звільненням у запас – 13 чол.; з числа призовників – 5 чол.; з кількості тих, які перебувають в СБУ і МВС – 3 чол.; з числа тих, які не перебувають на обліку – 4 чол. та зі зміною місця мешкання – 13 чол. Всього було прийнято на облік 38 чоловіка.
         Також, за цей період, з військового обліку було знято в зв’язку з: переведенням до кадрів СБУ, МВС та МНС – 2 чол.; зміною місця мешкання – 5 чол.; померло – 2 чол. та засуджено – 1 чол. Всього було знято з обліку 10 чоловік.
         Під час призовних кампаній працівниками міської ради, відповідальними за військовий облік, було повідомлено про виклик їх до Семенівського відділення Новгород-Сіверсько – Семенівського ОРВК, з безпосереднім врученням особисто в руки повісток призовникам або їх рідним, під час весняного призову – 84 чоловік і 86 чоловік під час осіннього призову.
         Під час проведення звірки облікових даних карток первинного обліку з особовими картками типової форми Т-2 підприємств, було проведено звірки та складено акти перевірок з 10-ма підприємствами та установами м. Семенівка.

Гласність у роботі міської ради

         На сайті міської ради постійно розміщуються матеріали про роботу міської ради, рішення сесій, виконкомів, фотоматеріали та інша корисна інформація стосовно роботи міської ради та міста Семенівка. Крім того, робота міської ради постійно висвітлюється на сторінках районної газети «Життя Семенівщини. Деякі матеріали публікуються на сторінках обласних та всеукраїнських видань.
         Міська рада є відкритою організацією. Різні аспекти роботи міської ради постійно перевіряються різними державними контролюючими органами на предмет законності та правомірності дій міської ради та її посадових осіб. На протязі року міська рада перевірялася з різних питань працівниками районної та обласної прокуратури, районною земельною інспекціє, міжрайонною та обласною природоохоронною інспекцією. Фінансова інспекція проводила перевірку доходів та видатків міського бюджету за 2010-2012 роки.

Будівництво та залучення інвестицій

         У 2012 році під проектно-кошторисну документацію, розроблену міською радою за кошти міського бюджету в попередні роки, на прохання міської ради, підтримане районною державною адміністрацією, при допомозі голови Семенівської райдержадміністрації С. В. Євменова, голови Чернігівської облдержадміністрації В. М. Хоменка та депутата Верховної Ради І. О. Рибакова, з державного бюджету були виділені кошти на проведення таких робіт:
         1. Підключення до міської каналізації 6 двоповерхових будинків, розташованих на вулицях: Шевченко, Нова, Центральна / в районі ощадбанку/. На ці цілі було виділено з державного бюджету 65 тисяч гривень. Розпорядником коштів було управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації. Підрядною організацією – ПМК-55, субпідрядною – КП «Ревна». Роботи були виконані у серпні – вересні минулого року. Вперше за 50 років свого існування мешканці цих будівель отримали можливість користуватися таким благом цивілізації як централізована каналізація. Це покращило санітарно-екологічну ситуацію в мікрорайоні. Нечистоти з вигрібних ям перестали розтікатися навкруги, підтоплювати міську теплотрасу.
         2. Проведено капітальний ремонт резервної гілки міського каналізаційного колектору. Замінено 200 метрів труб резервної гілки міської каналізації, по яким нечистоти подаються від міської каналізаційно-насосної станції, розташованої біля школи № 1, на міські очисні споруди. Вартість робіт 250 тисяч гривень. Роботи були виконані ПМК-55 у серпні – вересні минулого року. Виконані роботи підвищать безпеку роботи міської системи водовідведення, опосередковано позитивні наслідки виконаної роботи стосуються всіх жителів і організацій міста, будівлі або квартири яких під’єднані до міської каналізаційної системи.
         3. За кошти обласного бюджету силами Менського ШРБУ-82 на 780 тисяч гривень в липні 2012 року були виконані роботи по капремонту проїзної частини дороги по вулиці Сенько, та на 186 тисяч гривень виконані роботи по капремонту проїзної частини по вулиці Шкільна /біля гімназії/.
         4. За кошти державного бюджету розпочато та ведуться роботи по будівництву 3,2 км нового міського магістрального водогону. Загальна вартість робіт 2,5 мільйонів гривень. До Нового року було прокладено 2 км нового водогону по вулицям Кайдашівка і Першотравнева. Підрядна організація – ПМК-59. роботи планується завершити у 2013 році.

Розробка проектно-кошторисної документації

         Об’єкти міської комунальної власності давно експлуатуються, потребують капітального ремонту. Це стосується автошляхів і будівель дитячих садків та клубів. Міським водогоном з якісною питною водою мають змогу користуватися тільки 60% жителів міста. Водопостачання житлових мікрорайонів Сільгосптехніка та вулиці Привокзальна взагалі під загрозою через зношеність водонапірної башти. Для нового будівництва та капремонту цих та інших важливих об’єктів комунальної власності міської ради потрібні великі кошти, яких в поточних річних бюджетах міської ради немає і найближчим часом не варто очікувати. Єдиний шанс – це залучення коштів з обласного та державного бюджетів у вигляді цільових субсидій на капремонт та будівництво. Обов’язковою умовою отримання державних коштів є наявність у просителя, в нашому випадку у Семенівської міської ради, розробленої за кошти міського бюджету проектно-кошторисної документації на об’єкти, які плануються будувати або ремонтувати. Є проектна документація – є шанси такі гроші рано чи пізно отримати. Якщо документації немає – то і на отримання бюджетних коштів марно сподіватися. Саме тому, Семенівська міська рада останні 6 років вкладає кошти в розробку проектно-кошторисної документації на заплановані об’єкти на капремонт або будівництво.
         У 2012 році за кошти міського бюджету було замовлено проектним організаціям та ними виготовлено документацію, або зроблено перерахунок документації по таким об’єктам:
         1. Капремонт автошляхів по вулицях Замістя та Сенько.
         2. Капремонт автошляхів по вулиці Шкільна.
         3. Заміна резервної гілки каналізаційного колектору.
         4. Під’єднання до міської каналізації 7-ми двоповерхових будинків по вулицях Шевченко, Центральна, Нова.
         5. Розвиток мережі міського водогону.
         6. Капітальний ремонт дитсадка «Сонечко».
         7. Встановлення 2-х загально будинкових лічильників теплової енергії у 2-х п’ятиповерхових будинках міста Семенівка.
         8. Виготовлення документів з землеустрою під будівництво нового міського водогону.

Підсумки роботи КП «Ревна за 2012 рік

         В 2012 році КП «Ревна» було забезпечено безперебійне надання населенню та підприємствам міста, якісної питної води та прийняття для очищення стоків.
         За 12 місяців 2012 року по КП «Ревна» піднято 115,1 т. м3 води, втрати складають 12,0 т. м 3 або 10,4 % від загально піднятої.
         По водопостачанню надано послуг:
         - 102,6 т. м3 на суму 596,6 т. грн. в тому числі:
         1. населення – 89,9 т. м3 на суму 514,2 тис. грн.
         2. інші споживачі – 12,7 т. м3 на суму 82,4 т. грн.
         По водовідведенню надано послуг - 42,7 т. м3 на суму 907,4 т. грн. в тому числі:
         - населення – 15,0 т. м3 на суму 285,7 т. грн.
         - інші споживачі – 27,7 т. м3 на суму 621,5 т. грн.
         Дебіторська заборгованість за надані послуги на 01.01.2013 року становить всього 116,5 т. грн. в тому числі:
         - населення - 94,2 т. грн.
         - пільги - 9,3 т. грн.
         - субсидії – 6,8 т. грн.
         - інші споживачі – 6,2 т. грн.
         Рівень відшкодування затвердженим тарифом для населення фактичної вартості послуг для населення – 70,9 % по водопостачанню; по водовідведенню – 86,7 %.
         Рівень відшкодування затвердженим тарифом для бюджетних та інших споживачів фактичної вартості послуг - становить по водопостачанню – 73,4 %; по водовідведенню 88,4 %.
         Моніторинг тарифів на послуги водопостачання та водовідведення показав, що розміри діючих тарифів, які були введені в дію рішенням виконавчого комітету Семенівської міської ради № 23 від 03.03.2009 р. № 40 від 09.02.2011 р., не забезпечує стовідсоткове відшкодування вартості послуг, що надаються населенню і підприємствам м. Семенівка. Тарифи треба переглянути. Рівень тарифів повинен відшкодовувати 100 % їх вартості.
         Збереження діючих тарифів призводить до неможливості закупівлі енергоносіїв; своєчасної видачі заробітної плати, закупівлі матеріалів, і як наслідок до перебоїв водопостачання та водовідведення.
         В 2012 році комунальним підприємством надано послуг, з вивезення твердих побутових відходів від населення – 32,6 т. грн. Розміщення ТПВ на міському сміттєзвалищі - 56,7 т. грн.; виконано будівельних робіт на суму 50,0 т. грн.
         Станом на 01 січня 2013 року в комунальному підприємстві «Ревна» працює 31 працівників в тому числі:
         - штатних працює 30 працівників;
         - за сумісництвом 1 працівник;
         - жінок 10;
         - чоловіків 20;
         - пенсіонерів 10;
         - інвалідів 1 працівник.

Про роботу комунального підприємства міської ради «Семенівський міський ринок»

         Підприємство «Ринок» було створено міською радою в липні 2006 року. Працює 6 років, надає 12 видів послуг підприємцям. Торгівля м'ясо-молочною продукцією проводиться в орендованому КП «Ринок» м'ясо-молочному павільйоні. Торгівля продовольчими товарами та сільськогосподарською продукцією проводиться на території новозбудованого ринку площею 0,76 га. Для торгівлі промисловою групою товарів рішенням міської ради відведено торгівлю по вулицям Червона Площа та Самойловича. Ринок працює з 7 до 15 години щоденно, в п’ятницю – з 6 години. В штаті підприємства 7 працівників. В 2012 році підприємство спрацювало беззбитково, вчасно виплачується зарплата працівникам, сплачуються податки та орендна плата.
         За кошти в сумі 20 тисяч гривень, які в 2012 році були виділені в статутний фонд КП «Ревна» для його розвитку міською радою з міського бюджету, було проведено асфальтування частини території ринку.

Програма соціально-економічного розвитку міста Семенівка та Семенівської міської ради на 2013 рік

         1. У 2013 році міська рада буде проводити в інтересах міської територіальної громади, керуючись Конституцією та Законами України.
         2. Фінансовою основою діяльності міської ради буде міський бюджет.
         3. В межах бюджетних призначень буде проводитися постійна робота по забезпеченню нормальної роботи комунальних установ міської ради: 3-х дитячих садків, 3-х клубів, КП «Ревна» та КП «Ринок».
         4. В межах фінансових можливостей буде проводитися робота з благоустрою міста, утриманню мережі міських автошляхів, вуличного освітлення, міського парку, 12 міських кладовищ, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.
         5. Спільно з районним центром зайнятості та КП «Ревна» будуть організовуватись громадські роботи з благоустрою міста з залученням осіб, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.
         6. Здійснюватимуться повноваження в сфері землеустрою, містобудування, регуляторної діяльності, природоохоронної роботи.
         7. Будуть надаватися адміністративні послуги населенню міста Семенівка та села Кути 2.
         8. Буде вестися робота по завершенню об’єктів будівництва розпочатих у 2012 році /міський водогін, капремонт автошляхів по вулицях Сенько і Шкільна/.
         9. Спільно з райдержадміністрацією та районною радою буде вестись робота по залученню коштів обласного та державного бюджетів для реалізації розроблених міською радою проектів:
         9.1. Капремонт автошляхів по вулицях Шкільна та Сенько.
         9.2. Будівництво міських водогонів:
         а/ провулок Свердлова – садиба Сільгосптехніки;
         б/ вул. Хмельницького – вул. Привокзальна.
         9.3. Встановлення 2-х внутрішньо будинкових лічильників тепла у 5-ти поверхових будинках.
         9.4. Обладнання автономного опалення в дитсадках «Лісовичок» та «Яблунька».
         9.5. Капремонт з застосуванням енергозберігаючих технологій дитсадка «Сонечко».
         10. Замовити проектно-кошторисну документацію на:
         10.1. Реконструкцію та капремонт міських очисних споруд.
         10.2. Капремонт дитячого садка «Лісовичок».
         10.3. Капремонт будівлі басейну дитсадка «Сонечко»
         10.4. Будівництво автошляхів по вулицях Першотравнева, Лісова, Скоробогатого, Мирна, Польова, Молодіжна.
         11. Замовити землевпорядну документацію на земельні ділянки під дитсадками «Сонечко», «Яблунька», на нове міське кладовище за Базарною рощею, на розширення міського кладовища Дубки в районі Сільгосптехніки, на існуючий міський полігон твердих побутових відходів.
         12. Передбачити кошти на придбання техніки для КП «Ревна» для утримання міських автошляхів, системи водогону, водовідведення, проведення робіт з благоустрою міста.
         13. Проводити роботи по підведенню ефективності роботи міської ради та комунальних підприємств міської ради.
         14. Роботу міської ради висвітлювати на сайті міської ради, на сторінках районної газети «Життя Семенівщини».

         Впевнений, що спільними зусиллями ми зробимо наше місто кращим, а життя семенівців більш комфортним.         Семенівський міський голова                                         О. Ф. Бичков


31.01.2013


 

Під час звітування

відкриється у новому вікні
відкриється у новому вікні
відкриється у новому вікні
       
відкриється у новому вікні
відкриється у новому вікні
відкриється у новому вікні
       

Повернутися на головну сторінку


 ФОТОАЛЬБОМ

 ПОГОДА