Офіційний веб - портал Семенівської міської ради
Семенівського району Чернігівської області
 РОЗДIЛИ ПОРТАЛУ
 Місцева символіка
 Міський голова
 Міська рада
 Виконавчий комітет
 Рішення виконкому
 Історія та сучасність міста
 Нормативні документи
 Регуляторна діяльність
 Рішення сесій
 Комунальне господарство
 Бюджет
 Державні закупівлі
 Міська рада інформує
 КРУ інформує
 Інспекція праці інформує
 Туризм
 Контакти


РІДНОМУ МІСТУ 330 РОКІВ

         Семенівка була заснована у 1680 році полковником Стародубського полку Семеном Івановичем Самойловичем. Засновник нашого міста був одним з найталановитіших, найяскравіших та найвідоміших людей свого часу. Був сином гетьмана України Івана Самойловича. Мав чудову освіту. На момент заснування Семенівки, у віці 20 років, очолював державну та військову владу на території самого великого за територією та економічним потенціалом Стародубського полку – найбагатшого з 11 полків, на яких поділялася того часу Українська держава. Семен Самойлович був вправним господарем, талановитим військово начальником. За 5 років його перебування на посаді Стародубського полковника, частина козацьких військ під його керівництвом значно розширили територію України та Стародубщини включно до міста Гомель, внаслідок низки перемог над військами Польщі.
         Наше місто було засновано Семеном Самойловичем як козацька слобода. Було заселено козаками. Завжди мало статус прикордонного міста. Козацький вільний дух, палкий патріотизм, готовність в любий момент захищати свою Батьківщину від любого ворога, вміння вправно господарювати на своїй землі, завжди були притаманні жителям нашого міста від сивої давнини до сьогодення.
         Основна частина жителів сучасного нашого міста – це нащадки перших поселенців та жителів навколишніх сіл. Це люди, які мають на Семенівський землі глибоке родинне коріння, неповторний менталітет Семенівців, які з діда-прадіда працювали на власний достаток та розвиток рідного міста. Невипадково, на протязі 330 років свого існування, велика кількість наших земляків відзначилася героїзмом на військовій службі, захищаючи інтереси своєї малої та великої Батьківщини в різних військових конфліктах, зміцнюючи обороноздатність своєї держави - України козацької доби, Російської імперії, СРСР, України сучасної.
         Семенівні завжди були активними, тямущими та роботящими. Саме тому багато наших земляків досягли успіхів в різних галузях життя, становилися видатними вченими, конструкторами, займали найвищі державні посади в Києві, Москві, Мінську. В усі часи жителі нашого міста мужньо і стійко долали перешкоди. Відбивали напади ворогів, сіяли і збирали хліб, ростили дітей. Відновлювали і розвивали рідне місто та нашу державу, беручи натхнення в історії та прекрасній природі рідного краю.
         Сучасним поколінням семенівців випала честь і відповідальність розбудовувати рідне місто в 21-му столітті, дбати про збереження його історичного обличчя та подальший розвиток.
         В місті Семенівка сьогодні живе 8500 жителів. Працюють установи, організації, підприємства. Люди будують житло, займаються різноманітною працею, приносячи користь собі та іншим людям.
         Органом місцевого самоврядування Семенівської міської територіальної громади, до складу якої входять жителі райцентру та села Кути, є Семенівська міська рада. Міська рада – це міський голова, 24 депутати міської ради, 15 штатних працівників міської ради, 17 членів виконкому. Найбільш важливі питання життєдіяльності міської територіальної громади розглядаються на сесіях міської ради та на засіданнях виконкому.
         За 8 місяців 2010 року проведено 4 сесії міської ради, на яких розглянуто 40 питань та прийнято 38 рішень. В тому числі 4 рішення з питань бюджету та фінансів, 30 рішень з земельних питань, 3 рішення з питань по управлінню об’єктами комунальної власності, 1 рішення про соціальний захист громадян, 1 рішення про діяльність виконкомі.
         За цей час відбулося 8 засідань виконкому міської ради, на яких розглянуто 109 питань.
         За кошти міського бюджету, який є основою діяльності міської ради, утримуються 3 дитячих дошкільних заклади, 3 Будинки культури, Кутівський фельдшерсько-акушерський пункт, 60 км. міських автошляхів, системи міського вуличного освітлення. Міською комунальною власністю також є система міського водогону, артезіанські свердловини, 137 шахтних колодязів, міські очисні споруди та міська каналізаційна мережа, міське сміттєзвалище, 12 міських кладовищ та міський парк, пам’ятники та малі архітектурні форми в ньому розташовані, міські котельні та тепломережа, міський ринок. На підприємствах міської ради працює біля 200 робітників різних професій.
         Міський бюджет складається з власних доходів, які міська рада отримує від надходжень, встановлених законодавством та з дотації районного та обласного бюджетів. Доходна частина міського бюджету за 8 місяців 2010 року виконана на 102,8%. При плані надходжень 1985021 грн., надійшло доходів – 2040938 грн.
         Незважаючи на перевиконання міського бюджету по власним доходам, коштів для фінансування потреб бюджетних установ міської ради, недостатньо, потрібна дотація з державного бюджету.
         Видатки міського бюджету за 8 місяців склали 2225867 грн. За економічною структурою видатки були спрямовані:
         - 76% всіх видатків на виплату зарплати працівника дитячих садків, клубів, ФАПу, міскради;
         - 15,4% - на оплату енергоносіїв;
         - 4% - на харчування дітей в дитсадках;
         - 1,3% - на утримання міського ринку;
         - 0,5% - на соціальні допомоги;
         - 3% - господарські витрати.
         За функціональною структурою видатки міського бюджету були спрямовані:
         - на утримання дитячих садків – 1502644 грн.;
         - на ФАП – 23844 грн.;
         - на утримання 3-х клубів – 72824 грн.;
         - на благоустрій – 257088 грн.;
         - на утримання ринку – 28382 грн.;
         - на міські свята – 3345 грн.
         На оплату проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту дитсадка № 6 «Сонечко», газифікацію та будівництво котельні дитсадка № 3 «Яблунька», газифікацію дитсадка № 5 «Лісовичок», капремонт запасної гілки міського каналізаційного колектору витрачено 80919 грн.
         На протязі 8 місяців міською радою та трудовими колективами її підприємств було забезпечено нормальну безперебійну роботу 3-х дитсадків, ФАПу, 3-х клубів, міського водогону та системи каналізації, міського ринку, міських котелень, проведення опалювального сезону, нормальне внутрішьоміське сполучення в період сніжної зими.
         Восени 2009, зимою 2010 років, за залучені міською радою кошти державного бюджету, завершено будівництво нової міської артезіанської свердловини в районі вулиці Кайдашівка. Вода в цій свердловини має найкращу, з існуючих в місті свердловин, якості, найменший вміст нітратів, стане на перспективу однією з основних свердловин, які забезпечать семенівців якісною питною водою. Зараз міською радою та ПМК-59 ведуться роботи по підготовці документації по новій артсвердловині до введення в експлуатацію. Міською радою розроблено, за кошти міського бюджету, проектно-кошторисну документацію на будівництво нового міського водогону, довжиною 3,2 км, від нової артезіанської свердловини до центра міста, який дасть можливість привести воду з нової свердловини в існуючу водогінну систему, дозволить розвивати мережу водогону в північній частині міста, дасть доступ до якісної питної води 600 новим абонентам, дозволить розширити на 15-20% кількість домогосподарств семенівців, які отримують якісну воду з водогону. Забезпечення жителів міста якісною водою – один з головних напрямків роботи міської ради за останні 4 роки. Ця робота продовжується. На всіх рівнях влади випрошуємо кошти в сумі 1,7 млн. грн. на реалізацію даного проекту.
         В листопаді 2009 – лютому 2010 року на 90% побудовано каналізаційний колектор та 600 метрів каналізаційної системи в мікрорайоні двоповерхової забудови в районі Ощадбанку. В цьому році очікуємо з державного бюджету 155 тисяч гривень для погашення заборгованості перед будівельниками ПМК-59 за вже виконані роботи і запуск об’єкту в експлуатацію. Це дасть можливість під єднатися до міської каналізації 7 двоповерхових будинків, на 10% збільшить існуючі в місті мережі каналізації, перестане підтоплювати нечистотами міську тепломережу.
         На утримання міських автошляхів за 8 місяців витрачено 100204 грн. За ці кошти проводилася робота по розчищенню вулиць міста від снігу. За виконані роботи змогли розрахуватись тільки в травні. На 8846 грн. придбано та встановлено за приписами ДАІ дорожніх знаків, 2017 грн. проплачено за заготовку піско-соляної суміші на наступну зиму Райавтодору. На 26315 грн. проведено ямковий ремонт в травні – серпні по вулицях: В.Сенько, Б.Хмельницького, Замістя. До кінця вересня Райавтодором, за кошти міської ради, буде проведено ямковий ремонт по вулицях: Пряма, (біля пам’ятнику «Мати – Батьківщина»), Червона Площа (біля гімназії), під’їзні провулки біля школи № 3.
         При допомозі голови райдержадміністрації С.В.Євменова, на прохання міської ради, з обласного бюджету було виділено 255 тисяч гривень на ремонт доріг по вулицях: Самойловича, Сенько, Замістя, 2-й провулок Центральний (під’їзні шляхи біля автостанції) школи № 1.
         Для залучення інвестицій з державного бюджету наприкінці 2009 – першому півріччі 2010 року міською радою вкладено 100000 грн. коштів міського бюджету в розроблення проектно-кошторисної документації на капремонт будівлі дитсадка № 6, яка передбачає заміну всієї системи опалення, вікон, дверей, облицювання будівлі зовні теплоізоляційними панелями площею 1,3 кв. км. Зараз ця документація підприємством «Чернігівводдземпроект» розроблена, міською радою викуплена і подана на проходження державної експертизи. Вартість всіх робіт по проекту буде складати 2,8 мільйона гривень. Після експертизи будемо шукати кошти на реалізацію проекту у 2011 році.
         У 2010 році міською радою викуплено у підприємства «Чернігівагропроект» розроблену проектно-кошторисну документацію на газифікацію дитячих садків «Лісовичок» по вул. Свердлова, «Яблунька» по вул. Новоселиця. Обсяг робіт, згідно виготовленої документації, перевищує 500000 гривень. Після проведення державної експертизи міська рада буде подавати заявки на виділення коштів на новий водогін та 3 дитсадки у 2011 році. Загальна вартість робіт по проектах, розроблених міською радою, перевищує 5 мільйонів гривень.
         За кошти міського бюджету на потреби благоустрою міста за 8 місяців було виділено 257088 гривень., з яких 115370 грн. було використано на оплату праці, 12863 грн. – на матеріали, 25490 грн. – на утримання мережі міського вуличного освітлення, 93735 грн. – на вивіз сміття, 9630 грн. – на транспортні послуги.
         На роботах з благоустрою міста постійно працює 10 – 15 робітників, 6 місяців працювала бригада з благоустрою міста, яка з липня, через недостатність фінансування, реорганізована. Силами робітників бригади з благоустрою міста, працівників з благоустрою, робітників з благоустрою зимою очищалися від снігу тротуари, мости, парк. Постійно підтримується в належному стані міський парк площею 14 га, 12 міських кладовищ, ліквідувалися несанкціоновані сміттєзвалища по вулицях міста. Бригадою під керівництвом майстра міської ради з благоустрою Помаза Леоніда Григоровича, за кошти міського бюджету, відремонтовано огорожу на 8 колодязях по вулицях: Приозерна, Замістя, Шевченко, Самойловича, Пряма, побудовано 2 мости через річну Дрьост в районі вулиці Приозерна, зроблено капремонт мосту через річку Ревна в районі очисних споруд. Проведено ремонт пам’ятників та малих архітектурних форм у міському парку. Вивалено аварійні дерева по 1-му провулку Центральному біля аптеки, по вулицях: М. Мотори, Шкільна, Центральна, в міському парку. Ведуться роботи на міському ринку. Побудовано 6 павільйонів в дитсадку «Сонечко», автобусна зупинка по вул. Свердлова, проведено комплекс робіт по вивозу сміття з кладовищ. Міською радою в квітні – травні було організовано вивіз сміття з усіх 60 вулиць міста.
         Виділялися кошти та матеріали для проведення робіт з благоустрою села Кути, де роботи організовувалися спільно з депутатом районної ради О. В. Олійником та директором торфозаводу М. Д. Степчуком.
         При проведенні робіт з благоустрою міста міська рада завжди співпрацює та отримує велику підтримку з боку керівництва та трудових колективів Держлісгоспу, Райавтодору, Райагрохіму, ШБМК, ПП Дюба М. В., магазинів ПП Шкурата О. М., Гршина Д. М., Євмененка М. В., Шевель В. І.
         Вже 4-й рік міська рада, при проведенні робіт з благоустрою міста, співпрацює з районним центром зайнятості (керівник Горло Л.О.) по організації громадських робіт для безробітних жителів міста, які стоять на обліку в центрі зайнятості. За 8 місяців центром зайнятості, згідно укладеної угоди, виділено міській раді 40 тис. грн. на ці цілі. Щомісяця на громадських роботах працювало 5 – 10 працівників. Це і користь місту і можливість заробити людям. Ця робота продовжується і далі.
         Одним з основних напрямків діяльності міської ради є врегулювання земельних питань на території міста. За рік, який пройшов з серпня 2009 року, після виходу Постанови КМУ № 844 про безкоштовне виготовлення документів по приватизації землі біля будинків, до міської ради звернулося більше 1500 жителів міста. Це стільки, скільки за попередні 15 років разом взятих. Всі вони були опрацьовані та розглянуті на сесіях міської ради.
         За 8 місяців поточного року на сесіях було розглянуто 300 заяв з земельних питань, надано 87 дозволів на виготовлення технічної документації на землю, затверджено 52 технічні документації на приватизацію, видано 9 дозволів на зміну цільового призначення земельних ділянок, розглянуто значну кількість земельних спорів.
         За 8 місяців до міського бюджету надійшло 71786 грн. земельного податку, 167934 грн. орендної плати за землю, 16820 грн. за продаж 1 земельної ділянки. Спільно з районним управлінням земельних ресурсів, земельною інспекцією та прокуратурою ведеться постійна робота по недопущенню розкрадання та самозахвату міських земель, недопущенню порушень земельного законодавства.
         Міська рада виконує 55 різних напрямків роботи, передбачених законодавством. За 8 місяців секретарем міської ради та працівниками міської ради розглянуто заяви та видано жителям міста 4500 різних довідок 14 видів. Міським головою та працівниками міської ради розглянуто 77 звернень жителів, в тому числі 6 колективних. Юрист міської ради, захищаючи інтереси громади, прийняв участь у розгляді 26 цивільних судових справ, 3 адміністративних, 1 касаційну у вищому адмінсуді, 3 апеляційних справи у апеляційному адмінсуді, проводиться юридична експертиза всіх документів, які приймаються міською радою.
         Постійно працює адмінкомісія міської ради, яку очолює заступник міського голови В. І. Новик, яка розглядає правопорушників правил благоустрою.
         За 8 місяців 2010 року на військовий облік було прийнято: в зв’язку зі звільненням у запас – 15 чоловік, з числа призовників – 3 чоловіки, з кількості тих, які перебувають в СБУ і МВС – 4 чоловіки, жінок – 2 чол. Та зі зміною місця мешкання – 7 чоловік. Всього було прийнято на облік – 31 чоловік.
         Також за цей період було знято в зв’язку: з переведенням до кадрів СБУ та МВС – 2 чол., позбавлення волі – 2 чол., зміною місця мешкання – 5 чол., померло – 4 чол.
         Під час призовних кампаній працівниками міської ради, відповідальними за військовий облік, було повідомлено про виклик їх до Семенівського відділення Новгород-Сіверсько – Семенівського ОРВК, з безпосереднім врученням особисто в руки повісток призовникам або їх рідним, під час весняного призову – 71 чолові і 90 чоловік під час осіннього призову.
         Під час проведення звірки облікових даних карток первинного обліку з особовими картами топової форми Т-2 підприємств, було проведено звірки та складено акти перевірок з 10-ма підприємствами та установами м. Семенівка.
         За 8 місяців 2010 року Офіційний веб-портал Семенівської міської ради відвідали 912 чоловік, якими було зроблено 10206 переглядів. В середньому за день веб-портал відвідує 8 чоловік, які здійснюють за день 40 переглядів.

         Підводячи підсумки статті, хочу сказати:

         Наше місто сучасне. Наше місто має перспективу. Сьогодення і майбутнє семенівців залежить від кожного з нас з вами, шановні земляки.
         Впевнений, разом ми зробимо наше місто кращим, а життя людей в ньому комфортнішим.         Семенівський міський голова                                         О. Ф. Бичков


12.10.2010


Повернутися на головну сторінку


 ФОТОАЛЬБОМ

 ПОГОДА