Офіційний веб - портал Семенівської міської ради
Семенівського району Чернігівської області
 РОЗДIЛИ ПОРТАЛУ
 Місцева символіка
 Міський голова
 Міська рада
 Виконавчий комітет
 Рішення виконкому
 Історія та сучасність міста
 Нормативні документи
 Регуляторна діяльність
 Рішення сесій
 Комунальне господарство
 Бюджет
 Державні закупівлі
 Міська рада інформує
 КРУ інформує
 Реєстраційна служба
 Інспекція праці інформує
 Адміністративні послуги
 Туризм
 Контакти

                           Міські голови Чернігівщини вивчали роботу органів місцевого                                                                     самоврядування Німеччини.

         З 1 по 6 червня делегація міських голів Чернігівської області, для вивчення досвіду роботи органів місцевого самоврядування в Німеччині , відвідала з інформаційно-ознайомчим візитом місто Кемптен , яке знаходиться у місцевості Альгой у Баварії , розташоване в Альпах, поблизу Німецько-Швейцарського кордону.
         Ця поїздка – частина дворічного проекту “Сталий розвиток малих міст Чернігівської області”, що здійснюється з 2012 року відповідно до угоди між Чернігівською обласною державною адміністрацією та обласною радою і Фондом Ганса Зайделя (ФРН), і має за мету втілення в Україні кращого Європейського досвіду роботи органів місцевого самоврядування.
         У складі делегації Чернігівщини було 22 міських та селищних голів, заступник голови облдержадміністрації С.М.Журман, керівник центру підвищення кваліфікації держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування Чернігівської облдержадміністрації В.М. Бойко, керівник проектів та програм Центру європейського менеджменту А.О. Чемерис, перекладач, завкафедрою іноземних мов університету ім. Гетьмана М.М. Гавриш, оператор телебачення Чернігівської обласної телерадіокомпанії О.В.Сідько.
         Я, як міський голова міста Семенівка, теж другий рік приймаю участь у проекті по вивченню кращого Європейського досвіду роботи органів місцевого самоврядування “Сталий розвиток малих міст Чернігівської області”, у складі делегації області відвідав місто Кемптен.
         Фінансування всього проекту, в тому числі і поїздка до Німеччини проводив Фонд Ганса Зайделя (ФРН).
         Від Києва до міста Кемптен більше 3000 км. Наш автобус проїхав практично через всю Україну, Польщу, Німеччину.
         Німеччина одна з найзаможніших та найрозвинутіших країн Європи і світу, а Баварія, де знаходиться місто Кемптен, є найрозвинутішою частиною Німеччини. Населення Кемптена 60 тис. жителів (як наше місто Ніжин).
         Під час перебування в місті Кемптен, голови територіальних громад Чернігівщини ознайомилися з роботою низки підприємств комунального господарства середнього європейського міста., відвідали будівельний майданчик, міську станцію очищення стічних вод, переробне підприємство з компостування відходів та вироблення біогазу, сонячну та гідроелектростанції, сміттєспалювальний завод, підприємство по утриманню та ремонту міських автошляхів, технологічний та бізнес інкубатор, центр водопостачання міста, центр по роботі з молоддю, пункт прийому вторинної сировини, центр з питань енергії та навколишнього середовища “ЕЦА”, ознайомилися з роботою різних підприємств по благоустрою міста, його історичними місцями, театрами, редакцією міської газети.
         Відповідну програму розробив керівник управління економіки та розвитку міста Кемптен доктор наук Ріхард Шісль, разом з українським експертом Анатолієм Чемерисом . В заключний день з учасниками поїздки зустрівся бургомістр Кемптона Томас Кіхле.
         Німеччина вразила зразковою охайністю і доглянутістю будинків, вулиць, площ, автобанів, навколишнього природного середовища, високою технологічністю і інноваційністю підприємств.
         Так майже 100% потреби 60-тисячного міста Кемптен в електроенергії забезпечують міські комунальні вітряні, сонячні гідроелектростанції, та електростанції, які працюють на біогазі, який отримують перероблюючи відходи.
         Міський бюджет має і вкладає великі кошти в розвиток комунальної інфраструктури, комунальних підприємств.
         Населення міста має високу побутову культуру, діє система жорстких штрафів для порушників правил благоустрою, населення сплачує значні податки на потреби благоустрою міста, екологічної безпеки.
         Територія Германії виглядає дуже охайно. 50% житлових будинків на дахах мають сонячні батареї. Всюди стоять групи по 5-10 вітряних електростанцій, гектари сонячних батарей. Всі невеличкі клаптики сільгоспугідь доглянуті, працює сучасна сільгосптехніка, повсюди невеличкі ферми на 30-40 корів, які пасуться на сіяних пасовищах.
         Велика увага і кошти приділяються охороні довкілля – річок, лісів, фауни. Німці відкриті, привітні і доброзичливі люди.
         Середньомісячна зарплата кваліфікованого працівника комунального підприємства в Кемптені складає 2500 євро. Ціни на основні продукти такі : хліб від 2-7 євро, 1 л. бензину 1,5 євро, 1 л. кока-коли – 1 євро, курятина 4,5 євро за 1 кг., свинина 14 євро за 1 кг., шоколад 1 євро за 200 гр., горілка від 6 євро, цигарки від 3 євро, картопля – 1,5 євро за 1 кг.
         Доволі дорогі комунальні послуги. На пенсію виходять у 67 років. Середня тривалість життя біля 80 років. Після виходу на пенсію люди багато подорожують, займаються собою, спортом, цікавими справами, ведуть активний спосіб життя. Люди дуже законослухняні, на порушників правил і законів скаржаться владі. Місцева влада намагається по максимуму допомагати жителям міста у вирішенні їхніх повсякденних питань.
         В місті ми зустрічали і наших земляків – вихідців з пострадянських країн, які працюють в Кемптені продавцями, водіями, наших туристів.
         І німці і наші трудові мігранти дуже цікавляться Україною, стурбовані останніми подіями на сході нашої держави, бажають Україні і українцям миру, добра, спокою і розвитку.
         Головним підсумком, який зробив кожен з учасників нашої делегації, це те, що цивілізаційний вибір шляху розвитку України до Європи є правильний і безальтернативний. З часом українці зможуть завдяки спільним зусиллям досягти рівня життя розвинутої європейської країни, зробити свої міста і села комфортними для проживання людей, життя людей заможним, спокійним і щасливим.

Семенівський міський голова

Олександр Бичков


                         

Повернутися на головну сторінку


 ФОТОАЛЬБОМ

 ВІДЕО АРХІВ

 ПОГОДА