Офіційний веб - портал Семенівської міської ради
Семенівського району Чернігівської області
 РОЗДIЛИ ПОРТАЛУ
 Місцева символіка
 Міський голова
 Міська рада
 Виконавчий комітет
 Рішення виконкому
 Історія та сучасність міста
 Нормативні документи
 Регуляторна діяльність
 Рішення сесій
 Комунальне господарство
 Бюджет
 Державні закупівлі
 Міська рада інформує
 КРУ інформує
 Реєстраційна служба
 Інспекція праці інформує
 Адміністративні послуги
 Туризм
 Контакти

                   

В дитячому садку Семенівської міської ради «Лісовичок» розпочала роботу додаткова третя група.

         З 5 січня 2015 року в комунальному дитячому дошкільному закладі № 5 «Лісовичок» Семенівської міської ради, який працює в місті Семенівка, розпочала свою роботу нова – третя група для 20 дітей дошкільного віку. Це важлива подія в житті міста Семенівка. За останні роки в місті збільшилася народжуваність і, відповідно, збільшилася кількість дітей дошкільного віку.Це дуже добре. Це майбутнє Семенівки. Але разом з тим, в дитячих садках міста Семенівки в останні два роки не хватало місць для всіх бажаючих молодих сімей виховувати своїх дітей в дитячих садках. Станом на 1 вересня 2014 року черга складала більше 80 дітей дошкільного віку.
         Міська рада спільно з керівництвом 3-х міських дитсадків шукала вихід з цієї ситуації, щоб влаштувати в дитсадки всіх бажаючих дітей. Завдяки прийнятим керівництвом дитячого садку «Сонечко» організаційним заходам, до цього дитячого садку з 1 вересня минулого року прийнято більше 60 дітей дошкільного віку. Однак черга бажаючих батьків віддати своїх дітей в дитсадки все одно залишилася і складала більше 20 дітей. Комунальний дитячий садок міської ради № 5 «Лісовичок» утримується за кошти міського бюджету. В ньому працювало до 2015 року 2 групи дошкільного віку, в яких виховувалося 44 дитини. Останні 3 роки дитячий садок «Лісовичок» не міг прийняти всіх бажаючих, постійно була черга, кількість незадовільнених заяв постійно складала 15 – 20. завідуюча дитячим садком «Лісовичок» Казан Світлана Борисівна, батьки дітей дошкільного віку, які хотіли щоб їх діти виховувалися в «Лісовичку», просили міську раду і райдержадміністрацію про відкриття додаткової групи кілька останніх років.
         Я, як міський голова, і депутати міської ради цілком підтримували завідуючу дитсадку, і теж хотіли відкрити так потрібну жителям Семенівки нову групу в «Лісовичку». Проте все упиралося в кошти. На рік, для забезпечення нормальної роботи групи за розрахунками, зробленими спільно з керівництвом дитсадку «Лісовичок» та бухгалтерією міської ради, в цінах середини 2014 року, було потрібно додатково знайти в міському бюджеті Семенівської міської ради 200000 гривень. Частину з цих коштів потрібно було знайти на придбання необхідного обладнання та інвентаря для 20 дітей, які додатково прийдуть в дитячий садок і більше 100000 гривень з загальної суми потрібно на оплату праці додаткового та обслуговуючого персоналу, який додатково вводиться до штату дитсадка в зв’язку з відкриттям нової групи.
         Всього на утриманні бюджету міської ради в місті Семенівка знаходиться 3 дитячих садки – «Сонечко», «Лісовичок» і «Яблунька». В них виховується 320 дітей дошкільного віку. На утримання дитсадків витрачається 80% всіх видатків міського бюджету, або в грошовому виразі це 4 міліона 800 тисяч гривень з 6 міліонів 500 тисяч гривень всіх витрат Семенівського міського бюджету.
         Згідно вимог Законодавства утримання міською радою дитячих садків є функцією делегованою міській раді державою і держава повинна в повному обсязі забезпечувати фінансування цієї функції міської ради за такою схемою – або закріпити надходження до міського бюджету коштів від державних податків, які збираються на території міської ради, або давати дотації з держбюджету міському бюджету через обласний та районний бюджет.
         Реально останні роки йде постійне недофінансування з боку держави міського бюджету, в тому числі і на утримання міських дитсадків. Так, в 2014 році, при формуванні бюджету в січні, з районного бюджету Семенівського району бюджету Семенівської міської ради на виконання делегованих державою повноважень, в тому числі і на утримання 3-х міських дитсадків, кошти були виділені замість на 12 – тільки на 7 місяців. Це і проплату комунальних послуг дитсадків /які складають 15% від всіх їх витрат/, на оплату праці медпрацівників та обслуговуючого персоналу /це 75% всіх видатків на дитсадки/ і на харчування дітей, ремонти та інші потреби. Щоб не закривати дитячі садки вже в серпні, при формуванні бюджету 2014 року міська рада, кардинально скоротивши бюджетні асигнування на всі види робіт з благоустрою міста Семенівки за рахунок власних коштів /так званий другий кошик/, змогла закласти кошти на роботу дитсадків та інших бюджетних установ міської ради ще на два місяці – серпень і вересень. В жовтні профінансовано дитсадки за рахунок надходжень до міського бюджету. В листопаді – грудні районний бюджет отримав з державного бюджету /через обласний/ 6 міліонів гривень дотації на виплату зарплат бюджетникам району, з яких міський бюджет отримав 571300 гривень на оплату праці бюджетних працівників міськради, в тому числі і дитсадків міста за жовтень, листопад, першу половину грудня, яка була виплачена в грудні.
         Через хронічне недофінансування, борг за спожите тепло у 2013 – 2014 роках дитячим садком «Сонечко» складає 400000 гривень, а глибина заборгованості 17 місяців. На придбання, ремонт, поточне утримання коштів теж хронічно не вистачає. Заборгованість міської ради за продукти харчування для вихованців міських дитсадків в грудні сягала 140000 гривень, а глибина заборгованості за взяті продукти харчування 4 місяці.
         На протязі року я, як міський голова, постійно звертався письмово і усно з проханням виділити Семенівській міській раді з державного, обласного та районного бюджетів законно положені і недоплачені кошти, та виділити додатково 200000 гривень для відкриття /планувалося з 1 вересня 2014 року/ додаткової третьої групи в дитсадку «Лісовичок», так необхідної Семенівцям до державної, обласної та районної влади. Реального результату не дали. Звідусіль приходили відповіді про самостійність міського бюджету та відсутність можливості надати міському бюджету для нормального утримання існуючих дитсадків та відкриття нової групи в дитсадку «Лісовичок» з обласного та районного бюджету необхідних коштів.
         Восени 2014 року я, як міський голова, порадившись з фахівцями міської ради та дитсадків, врахувавши реальні можливості міського бюджету та сподіваючись на підтримку районної влади, врахувавши постійні звернення жителів Семенівки з проханням відкрити додаткову групу в дитсадку «Лісовичок», виніс на розгляд сесії міської ради питання про відкриття нової групи в «Лісовичку» з початку нового року і нового фінансового 2015 року. Депутати міської ради мене підтримали і це рішення було прийнято сесією міської ради одностайно. Завідуючій дитсадком «Лісовичок» та головному бухгалтеру міської ради мною було доручено ще раз ретельно обрахувати всі витрати, які буде потрібно провести з міського бюджету в зв’язку з підготовкою до відкриття та після відкриття нової групи, врахувати, яке необхідно придбати до часу відкриття обладнання та інвентар для дитсадку, внести зміни до статуту «Лісовичка», розрахувати нові штати, тощо.
         В листопаді – грудні ми, за рахунок перерозподілу коштів міського бюджету розвитку, яку депутати міськради підтримали на сесії, змогли знайти кошти на придбання меблів, обладнання, інвентаря. До цієї роботи були підключені працівники як всієї міськради, так і весь педколектив «Лісовичка», партнери-постачальники. В грудні були виділені кошти з міського бюджету і проплачені, а дитсадком закуплені на 10000 гривень меблі для дітей нової групи: 12 ліжок, стєнка «Жабка», 2 столики, 12 стільців. 12000 гривень було виділено з міського бюджету, але поки що не проплачено держказначейством приватним підприємцям М.В.Євмененко та Т.В.Чульцовій за закупку /поки в борг/ на 2000 гривень посуду та 20 комплектів дитячої постільної білизни. 9000 гривень було виділено з міського бюджету, але поки не проплачено казначейством і через це не відпущену ще дитсадку техніку – холодильник, швейну машину, бойлер.
         Силами працівників трудового колективу «Лісовичок» в листопаді – грудні були проведені поточні ремонтні роботи по підготовці кімнати третьої групи, поклей обоїв /які безкоштовно були надані дитсадку при сприянні Народного депутата України Євлахова А.С./, роботи по закупці та устаткуванню нових меблів, оновленню кімнат групи.
         В зв’язку з відкриттям нової групи в «Лісовичку» додатково до штатного розпису дитсадка, згідно з яким буде проводитися фінансування з міського бюджету, починаючи з 5 січня 2015 року, введені такі нові штатні одиниці працівників: 2 ставки вихователя, 1 ставка помічника вихователя, 0,5 ставки кухаря, 0,5 ставки помічника кухаря, 0,5 ставки психолога, 0,5 ставки кастелянки, 0,25 ставки музичного працівника, 0,25 ставки прачки, 0,5 ставки медсестри.
         14 січня 2015 року в дитячому садку «Лісовичок» відбулися святкові урочисті заходи з нагоди відкриття нової групи за участі дітей, батьків дітей, педагогічних працівників, керівництва району та міста, представника Народного депутата України А.С.Євлахова В.В. Полубня. Вихователі та діти підготували чудове свято. Від Народного депутата були вручені дитсадку чудові подарунки – миючий пилосос «Самсунг» та 20 комплектів постільної білизни.
         У всіх був чудовий настрій від спільно розпочатої доброї справи і впевненість у тому, що всі разом – громада і влада різних рівнів, яка служить громаді – разом ми сила. Сила, яка попри кризу може змінювати життя людей на краще.
відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні відкриється у новому вікні

         

Повернутися на головну сторінку


 ФОТОАЛЬБОМ

 ВІДЕО АРХІВ

 ПОГОДА